RULES – LV

RIGA HOCKEY CUP 2019 TURNĪRA NOTEIKUIMI

A. Visas turnīra spēles notiks saskaņā ar I.I.H.F noteikumiem, ar sekojošiem papildinājumiem/izņēmumiem:

A1. U-20 piedalās spēlētāji, kuri dzimuši 1999. g. un vēlāk.

A2. U-16 piedalās spēlētāji, kuri dzimuši 2003. g. un vēlāk.

A3. U-15 piedalās spēlētāji, kuri dzimuši 2004. g. un vēlāk.

A4. U-14 piedalās spēlētāji, kuri dzimuši 2005. g. un vēlāk.

A5. U-13 piedalās spēlētāji, kuri dzimuši 2006. g. un vēlāk.

A6. U-12 piedalās spēlētāji, kuri dzimuši 2007. g. un vēlāk.

A7. U-11 piedalās spēlētāji, kuri dzimuši 2008. g. un vēlāk.

A8. U-10 piedalās spēlētāji, kuri dzimuši 2009. g. un vēlāk.

[!!!] B. Tikai divdesmit trīs (23) spēlētāji ( ieskaitot 3 vārtsargus ) var tik reģistrēti un  piedalīties turnīrā. ( Izņēmumi iespējami, tikai pēc vienošanās ar turnīra  organizētājiem).
Komandā maksimālais treneru, menedžeru u.c. komandu pārstāvju skaits ir piecas personas (Izņēmumi iespējami, tikai pēc vienošanās ar turnīra  organizētājiem).

C. Aizpildītas komandas sastāva veidlapas un spēlētāju licenses ir jāiesniedz  tiesneša sekretāram ne vēlāk kā 60 minūtes pirms pirmās turnīra spēles.

Visām komandām minimums 1 stundu pirms pirmās spēles sākuma ir jāuzrāda visu spēlētāju pasu kopijas (vai orģinālās spēlētāju kartes vai pases). Ja kāda no komandām neizpildīs šo noteikumu, tad pie pirmās spēles komanda netiek pielaista un tiek piešķirts tehniskais zaudējums.

Visi spēlētāji jāpiesaka līdz pirmai spēlei. Pēc pirmās spēles vairs nav iespējams pieteikt jaunus spēles dalībniekus, pat ja no iepriekš pieteiktajiem, spēlētājs nospēlējis vienu spēli.

D. Komandai ir jābūt gatavai iznākt uz ledus 5 MINŪTES PIRMS SPĒLES  SĀKUMA. Komanda, kas aizkavēs spēli zaudēs punktus. Un spēles rezultāts  būs 5 – 0, pretinieku komandas labā. Lēmumu pieņems turnīra organizētāji.

E. Pirmā nosauktā komanda ir MĀJINIEKI. Mājinieku komanda spēlē tumšajos spēļu kreklos, viesu komanda spēlē gaišajos spēļu kreklos.

F. Pirmā minētā komanda ( mājinieki) ieņem vietas uz soliņiem, kas tuvāk spēļu  pulkstenim.

G. Ja klubs piedalās viena vecuma grupas turnīrā ar divām (2) vai vairāk  komandām, tad ne pie kādiem apstākļiem nedrīkst tikt mainīti spēlētāji  komandu starpā turnīra laikā, tādā gadījumā, komanda, kas pārkāpj noteikumu  zaudēs punktus, un spēles rezultāts būs 5 – 0 pretinieku komandas labā.  lēmumu pieņems turnīra organizatori.

H. Spēlētāju un viesu izraisītie bojājumi būs jāatmaksā pašiem. Turnīra organizatori vai ledus halle neatbild par to. Hokeja nūjas aizliegts lietot ārpus ledus laukuma, ledus halles telpās, bet tikai uz ledus spēļu laikā.
Kārtības noteikumu neievērošanas gadījumā iesaistītais( -tie) spēlētājs ( -tāji)  netiks pielaisti pie atlikušajām turnīra spēlēm.

I. Tikai komandu sastāva sarakstos minētie spēlētāji un treneri drīkstēs uzturēties  ģērbtuvēs.  Ģērbtuvēm ir jāpaliek tīrām pēc to izmantošanas.

J. Ja spēlētājam pazūd vai tiek bojāts inventārs un personīgās mantas laikā, kad  par drošību ģērbtuvēs atbild halles un turnīra organizatori darbinieki,  tad par notikušo ir atbildīgs pats spēlētājs vai viņa komandas pārstāvji.

K. Visu spēļu ilgums būs 3 x 15 minūtes (netīrais laiks). 3. perioda pēdējās 2 minūtes – tīrais laiks.  Maksimālais kopējais vienas spēles laiks būs 1 stunda (ieskaitot iesildīšanos).
Izņēmums Nr.1: U-10 turnīrā spēļu ilgums būs 2 x 15 minūtes (netīrais laika) un spēles pēdējās 2 minūtes – tīrais laiks. Maksimālais kopējais vienas spēles laiks būs 45 minūtes, ieskaitot iesildīšanos.

Pārtraukumi starp periodiem nav.

L. Pirmajā spēļu kārtā komanda izspēlēs ar katru komandu 1 reizi savā grupā.
Par otro kārtu un finālu skatīt turnīra nolikumu, katrā vecuma grupā atsevišķi.

M. Divi (2) punkti par UZVARU, viens (1) punkts par NEIZŠĶIRTU spēli.

N. Pēc pirmās kārtas (vai otrās kārtas) pirmo vietu iegūst komanda, kurai ir  visvairāk punkti.

O. Komandu sadalījums tiks aprēķināts dilstošā secībā pēc iegūto punktu skaita.  Neizšķirtas spēles gadījumā darbojas no „P” – „T” punktos noteiktie  noteikumi.

P. Pēc spēlēm individuālajā grupās, komanda, kas ir uzvarējusi spēlē(s) ar  komandām, kas nospēlējušas neizšķirti, ir uzvarētāja.

Q. Ja izpildot punktā „P” teikto, vēl joprojām rezultāts ir neizšķirts, tad iemesto  vārtu skaits starpība noteiks uzvarētāju.

R. Ja izpildot punktā „Q” teikto, vēl joprojām rezultāts ir neizšķirts, tad komanda,  kas ir guvusi visvairāk vārtus ir uzvarētāja.

S. Ja izpildot punktā „R” teikto, vēl joprojām rezultāts ir neizšķirts. tad komanda,  kas ir nopelnījusi vismazāk soda minūtes, ir uzvarētāja.

T. Ja izpildot punktā „S” teikto, vēl joprojām rezultāts ir neizšķirts, tad tiks veikti  soda metieni ( katra komanda izdara pa 3 metieniem tik reizes, kamēr  noteiks uzvarētāju).

U. Ja rezultāts ir neizšķirts, tad tiek veikti soda metieni uzvarētāju noteikšanai. Sāk mājinieku komanda. Katra komanda izdara 3 metienus. Ja vēl ir neizšķirts, tad pirmā metienus turpina viesu komanda un abas komandas met pa vienam metiem līdz uzvarētāja noteikšanai. Pēcspēles metieni ir tikai izslēgšanas spēlēs.

***Izņēmums: Neizšķirtas spēles gadījumā cīnoties par 1. un 2. vietu, tiks dots 5 (piecu) minūšu papildlaiks, 4×4 formātā, līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Ja spēles rezultāts nemainās, tad tiks veikti soda metieni, kā noteikts šajā punktā.

 V.

W. Pirmos trīs (3) metienus izpilda dažādi spēlētāji. Pēc tam viens un tas pats spēlētājs var veikt metienus vairākas reizes.

X1. Sodi:

X2. Mazāk nozīmīgi pārkāpumi – sods – 2 minūtes (netīrais laiks)

X3. Rupji pārkāpumi – sods – 5 minūtes (netīrais laiks)

X4. Spēlētājs, kam piespriests disciplinārais sods, tiek noraidīts uz visu atlikušo  spēles laiku. Ja tas pats spēlētājs nopelna otro disciplinārsodu turnīra laikā, tad  tiek automātiski nepielaist pie nākamās spēles.

X5. Spēlētājs, kas nopelna Spēles sodu, tiks automātiski nepielaists pie nākamās  spēles. Ja tas pats spēlētājs nopelna otro Spēles sodu, tad automātiski netiek  pielaists pie atlikušajām turnīra spēlēm.

Y. Turnīra organizatori pieņems lēmumu gadījumā, kas nebūs noteikts turnīra  noteikumos.