RESULTS 2018

U-10/11 TOURNAMENT: RESULTS
Video HERE

U-11 winners – HS Riga 2007 A (Latvia). MVP U-11:
Point scoring leader – no.77 Karlis Flugins (HS Riga 2007 A)
Best goalie – no.1 Stanislav Zbanek (Jokers Academy 2007)
Best defender – no.24 Ralfs Strauss (HS Riga 2007 A)
Best forward – no.81 Martin Svrcek (Team 21)
Photos HERE

U-10 winners – Sweden SHD 08 (Sweden). MVP U-10:
Point scoring leader – no.11 Ola Palme (Sweden SHD 08)
Best goalie – no.1 Pelle Runevad (Sweden SHD 08)
Best defender – no.5 Vadim Samsonon (Fenix 2008)
Best forward – no.8 Maxime Sauthier (Rebel Team Switzerland)
Photos HERE

U-12 TOURNAMENT: RESULTS
Video HERE

U-12 AAA winners – Pardaugava (Latvia). MVP U-12AAA:
Point scoring leader: no. 97 Bruno Osmanis, Ogres Vilki
Best goalie: no. 22 Miks Vecvanags Pardaugava
Best defender: no. 16 Andrei Ziukin Spartak Moscow
Best forward: no. 13 Arturs Borovojs HS Riga 2006
U-12 AA winners – Red Devils. MVP U-12AA:
Point scoring leader: no. 17 Anton Linde, Red Devils
Best goalie: no. 31 Maksims Petrunins HS Riga 2006B
Best defender: no. 97 Ricards Eihe HS Kurbads
Best forward: no. 20 Nikita Meleshkevich Red Devils

U-13/15 TOURNAMENT: RESULTS
Video HERE

U13 winners – HS Riga Lions (Latvia). MVP U-13:
MVP (Rezultatīvākais) – Edijs Freimanis (HS Riga Lions)
Defenceman – Victor Schmidt Nielsen (South of Sweden Kings)
Goalkeeper – Miks Edvards Bumanis (Pārdaugava 1)
Forward – Borna Kopac (HS Riga Lions)
U15 winners – Tordon Black (Sweden). MVP U-15:
MVP (Rezultatīvākais) – Valdemar Johansson (Tordon Black)
Defenceman – Gustavs Ozolins (Marupe)
Goalkeeper – Tomas Antek (Team Hungary U15)
Forward – William Carlsson (Tordon Black)

U-14 TOURNAMENT: RESULTS
Video HERE

U-14AAA winners – Tordon Orange (Sweden). MVP U-14AA:
Point scoring leader – no.76 Jussi Kahkonen (Nordic Hockey Black)
Best goalie – no.20 Jesse Roiha (Diskos P04 DIV.2)
Best defender – no.46 Elias Rustbakken (Hasle-Loren)
Best forward – no.11 Mikhail Zavizhskii (SKA-Gazprombank)
Photos HERE

U-14AA winners – Diskos P04 DIV.2 (Sweden). MVP U-14AAA:
Point scoring leader – no.40 Tim Almgren (Tordon Orange)
Best goalie – no.1 Adam Sevcik (Czech Stars Team)
Best defender – no.5 Danila Dubovs (Pardaugava)
Best forward – no.13 Noah Ostlund (Tordon Orange)
Photos HERE

U-16/ U-20 TOURNAMENT: RESULTS
Video HERE

U-16 winners – Tordon (Sweden). MVP U-16:
Point scoring leader – no.98 Dzianis Plastsinin (Himik 2002)
Best goalie – no.72 Daniil Badanov (Centr2002)
Best defender – no.88 Oliver Akerlid (Tordon)
Best forward – no.27 Nikita Sazko (HS Riga 2002)
U-20 winners – HC Ultramar (Latvia). MVP U-20:
Point scoring leader – no.90 Emils Ezitis (HC Ultramar)
Best goalie – no.30 Bruno Bruveris (HS Riga)
Best defender – no.19 Sandis Smons (HC Ultramar)
Best forward – no.71 Patriks Zabusovs (Volvo)

GROUP SCHEDULES

Click: U15, U13, U12AA, U12AAA, U16,U20

U12AA group schedule


U12AAA group schedule


U15 group schedule

U15 schedule in docx format


U13 group schedule

U13 schedule in docx format


U16 group schedule



U20 group schedule

ATTENTION! The current game calendar is available in Cuponline: https://www.cuponline.se/games.aspx?cupID=25575

UZMANĪBU! Aktuālais spēļu kalendārs ir pieejams Cuponline:

https://www.cuponline.se/games.aspx?cupID=25575

ВНИМАНИЕ! Актуальный календарь игр доступен в Cuponline: https://www.cuponline.se/games.aspx?cupID=25575

For more information: Jānis Jansons + 371 26378360 Janis.Jansons@rhc.lv